Hakkımda

Yönetici ve işletme koçuyum. Hak ettiği noktada olmadığını düşünen insanları, elde etmek istedikleri noktaya ulaştırıyorum.

İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunuyum. 25 yıllık çalışma hayatımda bankacılık ve finans alanlarında yöneticilikler yaptım. Pak Holding Grubu, Carrefoursa, TEB ve Türkiye Finans’ta yöneticilik kademelerinde görev yaptım. Türkiye’de açılan son banka olan Vakıf Katılım Bankası’nın Krediler İş Ailesinin sıfırdan kurulup yönetiminde bulunmak oldukça önemli ve heyecan verici bir tecrübeydi.

Son olarak kısa bir dönem, Altınhas Holding A.Ş.’nin Kıbrıs’taki banka ve Türkiye’deki faktöring şirketinin doğrudan Yönetim Kurulu Başkanı’na bağlı kredi riski sorumluluğu görevini yürüttüm.

Kariyerim boyunca yapmaktan en çok gurur duyduğum şey, çok sayıda üst ve orta düzey yönetici yetiştirmek ve onların gelişimlerine doğrudan katkıda bulunmaktır.

Bu güzel duygular, beni zaman içerisinde Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun ACC ünvanına taşıdı. Bu anlamlı çizgide, insanları amaçlarına ulaştırarak toplumsal fayda yaratmak, yaşamda var olma amacımdır.

Ayrıca lider adaylarını assesment görüşmelerine hazırlıyorum, onlara ekip liderliği konusunda kalıcı yetiler kazandırıyor, sonrasında da gelişimlerini takip ediyorum. Çünkü kişinin doğru liderlik alışkanlıklarını yolun başında kazanıp, bunları kendi özel mülkü haline getirmesinin onu vizyonuna daha kısa zamanda ulaştıracağına inanıyorum. Böylece yanlış bir alışkanlığın doğrusuyla değiştirilmesiyle uğraşılmasının da önüne geçmiş oluyoruz.

Mutlu ve başarılı bir hayata ulaşmak isteyenlere ilham kaynağı olacak kitabım “Uyum Anahtarı“, Sola Unitas Yayınevi tarafından Ocak 2019’da yayınlanmış olup tüm D&R mağazaları ve internet satış sitelerindeki yerini almıştır.

Kariyer yaşamınızı kolaylaştıracak pratik çözümler üzerine kaleme aldığım makalelerimewww.ilkercanbulut.com adresinden, sosyal medya paylaşımlarıma ise kendi ismime ait İnstagram, Facebook ve Twitter hesaplarımdan ulaşabilirsiniz.